Diana Vera Festival transformace

Diana Vera

www.dianavera.com

Diana působí jako profesionální riggerka (vazačka) a lektorka shibari – bondage v japonském stylu od roku 2016. Vede workshopy zaměřené nejen na technickou stránku bondage, ale i na vědomý prožitek v provazech pro smíšené skupiny, skupiny, kde ona váže jeho nebo čistě ženské kruhy. Poskytuje soukromá svazovací setkání – shibari sessions, rukama jí prošly stovky lidí s nejrůznějším záměrem, proč se nechat svázat. Soukromě vyučuje páry.
S Honzou a Marií pluje světem tantry od roku 2019. Její cesta vedla přes divadelní fakultu, metodu RUŠ (regrese) až po konstelace a tantrický výcvik. V začátcích se učila se od evropských shibari špiček, nejvíce ji inspirovali Georg Barkas, Kristina Marlen a Nicolas Arnoys. Později čerpala už především z vlastní praxe. Aktuálně vede svůj první výcvik pro profesionály, kteří chtějí svazování vřadit do svých sessions. Je velkou fanynkou celého světa BDSM, který považuje za hřiště pro dospělé. Její styl těží především z umění dominance, obliby prvků z raw body play a footfetish či všemožných divadelních, terapeutických a bodyworkových technik, které postupně nasbírala. Zakládá si na prezicní, bezpečné práci s provazem a vědomém přístupu k tělu i k lidem.

Kontrola a odevzdání. Nástroj – Bondage!
Spoutané tělo – svobodná mysl. Paradox?

Bondage nás bere do „tady a teď“ mimořádně účinně. Provaz se dotýká těla a duše, nese energii obdobně jako naše ruce. Na rozdíl od nich zůstává na místě a rozšiřuje tak škálu míst, kde se dotýkáme, kde zůstává náš záměr otisknutý do těla. Vázaným lidem – přijímajícím – bondage přináší uzemnění a potvrzení sebe sama na tělesné úrovni. Vystavuje je situaci, kdy se mohou odevzdat, podněcuje jejich vnímání a cítění, dovoluje jim naklesat do těla a ocitnout se v krajině „subspace“, kde se věci dějí bez vůle. Vázající lidi – dávající – konfrontuje s pocity moci, zodpovědnosti, vedení a kontroly, otevírá jim vstup do stavu flow -mindfulness a inspiruje k uměleckému ztvárnění vztahu k tělu/mezi partnery. Dávka pozornosti, která proudí mezi lidmi ve vázajícím páru, je nesmírně vyživující.
Není člověka, který by na svazování neměl názor. Na tomto workshopu ten svůj můžete podrobit setkání s reálným provedením, v laskavosti si ho ohmatat, podívat se mu na zoubek nebo jej proměnit. Bondage prověří vaši schopnost komunikovat svá přání a hranice.
Provedu vás základy bezpečnosti, způsoby manipulace s provazem a tělem při vázání, naučíte se techniku – úvaz, který objímá tělo. Bude prostor pro otázky. Zvu jednotlivce, kterým pomohu vejít do vhodné dvojice. Provazy na místě k zapůjčení. Přijďte rovnýma nohama skočit do potěšení a souznění, které tato praktika nabízí.

Bondage pro sex
Na tomto workshopu si osvojíte techniku vázání v klíně/podvazování přirození v širším kontextu toho, která pozice je pro intimní bondage výhodná a z jakých důvodů. Bezmoc, omezení na pohybu, nepracuje pouze s tělem, ale rovněž s myslí partnera. Vystavit ho našemu pohledu bývá často silnější karta než samotný dotek na pohlaví. Nicméně i čistá práce s umocňováním vnímaných podnětů na podvázaných partiích (prokrvených, odkrvených, zvědomených) přináší intenzivní prožitek. Přijímajícím mužům nabídneme nahotu, ženám spodní prádlo. Oblečená i nahá varianta je možná pro obě pohlaví.
Pokud můžete přineste si vlastní syntetické provazy, pro mužské klíny jsou vhodné ca 4mm silné, 2-4m dlouhé, pro nahé ženské klíny ca 6mm silné, 6-8m dlouhé. Oblečené klíny ocení klasické shibari provazy, tj. stáčenou jutu nebo konopí. Vše bude v omezené míře i ke koupi na místě. Vhodné jsou též šátky, punčochy, tkaničky či různé stuhy. Pro oblečené varianty bude i možnost zápůjčky materiálu.
Časové schéma workshopu: výklad a ukázka vázání ženského klína, praxe, pauza, výklad a ukázka mužského klína, praxe, závěr.

Koupit lístkyPotřebujete více informací?