Jitka Mandalam

Indiánská potní chýše – Ceremonie Kamenného Lidu

Rituál je provázeným obřadem.
Je to cesta modlitby a nacházení pravdy srdce. Cesta Krásy. Uzdravování všech vztahů a posvátné uctívání Pramatky Země a jejích pokladů.

Ceremonie Kamenného Lidu, je obřad, kterým indiáni uctívají Matku Zemi. Díky tomuto rituálu se léčí a uzdravují všechny vztahy.
Do chýše, jako do dělohy Matky Země se přichází zregenerovat, zemřít a znovu se narodit. Zanechat staré a najít nové.
Je to také oslava spojení principů mužského a ženského, v posvátném sňatku Hieros Gamos, který rodí Krásu.
Rozžhavené kameny – semeno světla Praotce Slunce se vnáší, penetruje do dělohy Matky Země.
Také je to oslava vnesení světla do temnoty.

Z takovéto dělohy (chýše) Matky Země se rodíme s jasnějším vědomím sebe sama, v plné síle a kráse.

TRADICE:
Tradice, která sahá k učitelům John Hawken (Star Water) k tzv. The Morning Star Dream Weavers Lodge (Spřadači Snů Jitřenky). Obsahuje učení Medicínských kruhů (inspirováno tradicí Společnosti Spletených Vlasů – The Twisted Hair society). Samo učení je daleko staršího původu. Do současných časů ho přinesly dvě hlavní větve dvou velkých učitelů a to Harley Swift Deer Regan a Arwyn Dreamwalker. Arwyn byla učitelkou Johna Hawkena a žačkou Dona Juana (známého z knih Carlose Castanedy). Jitka Wakanu Mandalam je tedy třetí v generaci žáků Dona Chuana.

Harmonogram:
středa (od 19:00 i pátek)
13:45-14:45 Rituální propojování prutů podle medicínské tradice.
Vytváření oltáře.
19:00 Rituální zapálení ohně. Vkládání Kamenného Lidu do Ohně. Zpěv písní.
22:30 Setkání u ohně – zasvěcení ohně. Záměr.
23:00 Jdeme dovnitř (konec cca v 00:01)
Chýše má 4 části – Oslava 4 elementů. Mezi těmito částmi je krátká cca 5 min. přestávka, podává se voda. Nemusíte jít ven s chýše, ale můžete.
Rituál je provázeným obřadem.

FAQ

Můžou tam ženy s menstruací? Ano, ženy s menstruací jsou vítané. Chýše je symbolem dělohy Pramatky Země. Krvácení a vsakování krve do země je symbolickým projevem propojení se s ženskou energií a projevem úcty a vděčnosti.

Jak se mám obléct do chýše? Do chýše se chodí, tak jak jsme se narodili, čili nazí.Tato Ceremonie je však vedena cestou krásy. Pokud s nahotou máte problém, můžete si vzít třeba lehký šátek, který vás zakryje.

Na čem se sedí v chýši? Sedí se přímo na zemi. Jde o to cítit zem. Propojení se s energií Pramatky Země.Pokud však má někdo zdravotní problémy, může sedět na ručníku či jiné malé podložce. Dá se sedět i na patách.

Můžu před chýší jíst? Mám před rituálem držet nějakou dietu? Ano, před chýší se může jíst. Doporučuje se nepřejídat se, ale sníst jen něco menšího, třeba polévku. Není vhodné chodit do chýše nalačno, pokud člověk na to není zvyklý. Je to očistný obřad takže může být podporující vypustit nezdravé potraviny již několik dní či týdnů před touto ceremonií.

Jak dlouho trvá celá ceremonie? Samotná ceremonie trvá cca 1,5 hodiny.

Budu moct vyjít ven, když mi bude horko? Ano, můžete kdykoliv vyjít ven a schladit se.Jediné, kdy vás nepustím ven a ni dovnitř, je když půjdou horké kameny na ostrých vidlích do chýše.Během celé ceremonie jsou čtyři přestávky, kdy můžete, ale nemustíte, jít ven.

Co je cesta krásy? Je to vědomé sledování svých osobních hranic a neutíkání z nepohodlí předčasně a zároveň také s laskavostí se o sebe umět postarat, pokud by cokoliv přesahovalo nezdravě naše vlastní hranice.

více na www.mandalam.cz

 

Koupit lístkyPotřebujete více informací?